LIPINKI, UL. WIOSENNA 5A05-200 WOŁOMIN

PN - PT9:30 - 18:00

+48 22-188-52-95biuro@netengine.pl

Zużyty Sprzęt Poradnik o prowadzeniu działalności bez szkody dla środowiska.


Prowadzenie działalności bez szkody dla środowiska i przestrzeganie zasad prawidłowego postępowania i zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym to dla nas priorytet.


Dlatego zarejestrowaliśmy się w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez GIOŚ jako Wprowadzający sprzęt i podjęliśmy współpracę z Electro-System Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.


Każdy z Nas jest użytkownikiem sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a co za tym idzie potencjalnym wytwórcą niebezpiecznego dla ludzi i środowiska odpadu!.


Z drugiej strony zużyty sprzęt co cenny materiał, z którego możemy odzyskać takie surowce jak miedź, cyna, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro.


Jak bezpiecznie pozbyć się zużytego sprzętu?

  1. Zostaw w sklepie, w którym kupujesz nowe urządzenie. Każdy sklep ma obowiązek nieodpłatnego przyjęcia starego sprzętu jeśli kupimy w nim nowy sprzęt tego samego typu i w tej samej ilości.
  2. Odnieś do punktu zbierania. Informację o najbliższych lokalizacjach znajdziecie na stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy, a także na stronie www.electro-system.pl
  3. Zostaw w punkcie serwisowym, Jeżeli naprawa sprzętu jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, serwis jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia.

Zebrany w ten sposób sprzęt trafia do specjalistycznych zakładów przetwarzania, gdzie w pierwszej kolejności zostaną usunięte z niego składniki niebezpieczne. Pozostałe elementy trafią do odzysku i recyklingu.

Nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami!
Grożą za to wysokie kary pieniężne.

Do prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym zachęcamy wspólnie z firmą ELECTRO-SYSTEM S.A.

Mamy historię stowrzoną o Nas specjalnie dla Ciebie ;)

Czytaj więcej